Spor
Giriş Tarihi : 06-12-2021 13:03   Güncelleme : 06-12-2021 13:03

3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ YÜZME YARIŞLARI YAPILDI

3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ YÜZME YARIŞLARI YAPILDI

3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ YÜZME YARIŞLARI YAPILDI

Her yıl 3 Aralıkta kutlanan Engelliler Farkındalık gününde bir dizi faaliyet gerçekleştirdik. 12 Şubat Yüzme havuzunda Para Yüzme yarışları düzenlendi. Engelli yüzücülerimiz turnuvada derece elde etmek için mücadele ettiler. Yarışları Paralimpik Olimpiyat gümüş madalyalı Milli Yüzücümüz Sevilay Öztürk’te tribünden izledi. Yarışlarda derece elde eden sporculara düzenlenen törenle Madalyalarını Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil Boz takdim ettiler.
Kahramanmaraş Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil Boz; Goalball branşında birçok Olimpiyat Sporcusu ve antrenörü çıkaran Ertuğrul Gazi Görme Engelliler İlk ve Ortaokuluna ziyaret gerçekleştirdi. öğrencilerimiz ile bir ara geldiler. DOKMER Down Eğitim Kültür Sanat Merkezini ziyaretiler. Merkezde öğrenciler ile sohbet ettiler.
Kahramanmaraş Gençlik Merkezi Has odada farklı branşlarda spor yapan başarılı sporcularımız ile eğlence gecesi düzenlendi.
Nurhak ilçesinden Antrenörlerimiz Nurhak Ortaokulu Özel Eğitim sınıfını ziyaret ederek öğrencilere dart sporunun tanıtımını yaptılar.