Spor
Giriş Tarihi : 11-10-2021 16:31   Güncelleme : 11-10-2021 16:31

AMATÖR SPOR HAFTASI DOLU DOLU ETKİNLİKLER İLE TAMAMLANDI

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafından her yıl ortaklaşa planlanan, her yaştan insanın spor yapması için düzenli fiziksel aktivitelerin oluşturulmasını özendirmek ve yeni bireylerin spora kazandırılması için farkındalık oluşturmak amacıyla “Amatör Spor Haftası” her yılın Ekim ayında çeşitli faaliyetler ile kutlanıyor

AMATÖR SPOR HAFTASI DOLU DOLU ETKİNLİKLER İLE TAMAMLANDI

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafından her yıl ortaklaşa planlanan, her yaştan insanın spor yapması için düzenli fiziksel aktivitelerin oluşturulmasını özendirmek ve yeni bireylerin spora kazandırılması için farkındalık oluşturmak amacıyla “Amatör Spor Haftası” her yılın Ekim ayında çeşitli faaliyetler ile kutlanıyor.
Kahramanmaraş Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak 04-10 Ekim Amatör Spor Haftası boyunca il merkezi ve ilçelerimizde etkinlikler ile dolu dolu bir haftayı geride bıraktık. Bu yıl Amatör Spor Haftası 4 Ekim 2021 tarihinde Osman Sayın Spor Salonunda yapılan açılış töreni ile başladı. Hafta boyunca Eskrim, Atletizm, Jimnastik, Badminton, Yüzme, Tenis ve Yüzme branşlarında turnuvalar düzenlendi. İlçelerimizde de Amatör Spor Haftası sportif etkinlikler ile kutlandı.
Bu yıl bir ilk olarak Sporun Emektarlarına Vefa Gecesi düzenlendi. Özellikler 70 yaş üstü spora hizmet etmiş spor insanlarının bir araya geldiği vefa gecesi düzenlendi. Pınarbaşı Çınaraltı restoran da Düzenlenen yemekli vefa gecesine Kahramanmaraş Milletvekillerimiz, Kahramanmaraş Valimiz, Belediye Başkanlarımız ve kurum ve Kuruluşlarımızın temsilcileri ile 70 Yaş üstü spor emektarları ile refakatçıları katıldılar. Gecede İl Müdürümüz Cemil Boz açılış konuşması yaptıktan sonra Kahramanmaraş Milletvekilimiz Sayın İmran Kılıç ve TBMM İç İşleri Komisyonu Başkanı ve Kahramanmaraş Milletvekilimiz Sayın Celalettin Güvenç Misafirlere hitaben  birer konuşma gerçekleştirildiler. Konuşmaların akabinde spor emektarlarının geçmişten günümüze nostalji fotoğraflarından oluşan video slayt gösterimi yapıldı. Video Slayt salonda duygu dolu anlar yaşattı.  
Slayt gösteriminin ardından; Kahramanmaraş Valimiz Sn. Ömer Faruk Coşkun, TBMM İçişleri Komisyon Başkanı Kahramanmaraş Milletvekili Sn. Celalettin Güvenç, Milletvekilleri Ahmet Özdemir, İmran Kılıç, Dulkadiroğlu Kaymakamı Kadir Okatan, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil Boz, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Osman Arısal, Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Duran Doğan sırasıyla Spor Emektarlarına plaket ve çiçek sunumu yaptılar. Plaketlerini alan spor emektarları anılarını anlattılar. Etkinlik sonunda, emektar sporcularımız Vefa Gecesi’nin düzenlenmesi dolayısıyla duydukları memnuniyeti ifade ederek, emeği geçenlere teşekkür ettiler.
Amatör Spor haftasının finali ilimizin doğa harikası Başkonuş’ta yapılan doğa yürüyüşü ile gerçekleştirildi.