Gündem
Giriş Tarihi : 27-03-2021 11:24   Güncelleme : 27-03-2021 11:24

Başkan Mahçiçek, Tüm Müslümanların Berat Kandili’ni Kutladı

Başkan Mahçiçek, Tüm Müslümanların Berat Kandili’ni Kutladı   Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Berat Kandili münasebetiyle mesaj yayımladı

Başkan Mahçiçek, Tüm Müslümanların Berat Kandili’ni Kutladı

Başkan Mahçiçek, Tüm Müslümanların Berat Kandili’ni Kutladı   Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Berat Kandili münasebetiyle mesaj yayımladı. Başkan Mahçiçek, “Ramazan ayına girecek olmanın sevinci ve huzuru içerisinde bu mübarek gecemiz tüm İslam alemi için hayırlara vesile olsun” dedi ve şu şekilde devam etti.  

“ İslamın güzelliğini ve evrenselliğini yaşantımızla, tarzımızla tüm dünyaya göstermeliyiz. İslam; hoşgörü, kardeşlik, birlik, yardımlaşma, paylaşma ve ilimdir. Bu faziletler doğrultusunda, dünyamızın kaosa sürüklendiği, herkesin bir diğerini ötekileştirdiği bir ortamda, tüm dünyaya da örnek olacak şekilde bir yaşam sürmemizi, kardeşlik duygularımızı tüm insanlığa yaymamızı temenni ediyorum.

Peygamber Efendimiz (SAV) duasında, “Allah’ım, Recep ve Şaban ayını bize mübârek kıl ve bizi Ramazan’a ulaştır” diye buyuruyor. Bizler de Ramazan-ı Şerife de ulaşmanın heyecanı içerisinde, bu mübarek günlerimizi, huşu içerisinde idrak etmemizi Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.

Birlik ve beraberlik duygularının pekiştiği, İslam coğrafyasında ve tüm dünyada yaşayan mazlumların gözyaşlarının dinmesini, barış ve huzurun dünyaya hakim olmasını, ‘biz’ bilinciyle yaşadığımız bir dünya özlemiyle, tüm İslâm âleminin Berat Kandilini kutluyor, hayırlara vesile olmasını diliyorum.” 

Af ve mağfirete mazhar olmamız temennisiyle, Berat Kandilimizi tebrik ederim.

Selam ve saygılarımla.

Foto Galeri için tıklayın…