pet shop Kedi maması Köpek maması

Kahramanmaraş Haber
HV
23 EYLÜL Cumartesi 16:41

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan BM'ye Çağrı: Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ni Bir An Evvel Tanıyın

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "BM Kürsüsü'nden yaptığım tarihi çağrıyı tekrarlıyorum: Gelin Ada'daki gerçeklere sırtınızı dönmeyin. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ni bir an evvel tanıyın" dedi.

Özel Haber
Giriş Tarihi : 20-07-2023 19:51
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan BM'ye Çağrı: Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ni Bir An Evvel Tanıyın

Cumhurbaşkanı Erdoğan, KKTC'de 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı Töreni'nde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasında öne çıkan başlıklar şöyle;

Kıbrıs Barış Harekatı'nın 49. yıl dönümünde aranızda olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Aziz şehitlerimizi burada rahmetle yad ediyorum. Kahraman gazilerimize bereketli ömür niyaz ediyorum. Şehitlerin hatırasına sahip çıkan Kıbrıslı kardeşlerimi tebrik ediyorum. 1974 Barış Harekatı'nın önünü açan dönemin başbakanı Sayın Ecevit'i, Başbakan Yardımcısı Sayın Erbakan'ı, sayın Türkeş'i rahmetle ve minnetle anıyorum.

"TÜRK ORDUSU 49 YIL ÖNCE YAZDIĞI DESTANLA KIBRIS'A BARIŞ VE HUZUR GETİRDİ"

Geleceğe emin adımlarla yürüyebilmek için geçmişi çok iyi bilmek zorundayız. 1963-1974 dönemi Kıbrıs Türkleri için kan, gözyaşı ve katliam demekti. İnsanlık onurunu, vicdanını ayaklar altına alarak Kıbrıs Türklerine zulmedildi. Korkunç katliamlara şahit edildik. Türk milleti zalimlere asla boyun eğmedi. Yok etmek istedikleri Kıbrıs Türkleri bugün kendi bayraklarının gölgesinde güvenle yaşıyor. Türk ordusu 49 yıl önce yazdığı destanla Kıbrıs'a barış ve huzur getirdi. Kıbrıs Türkü'nün asla yalnız olmadığını dünya gördü.

"BÜTÜN ÇABAMIZ ADA'YA 1974'TE GETİRDİĞİMİZ BARIŞIN KALICI OLMASINI TEMİN ETMEKTİR"

Hastalıklı zihniyetin neler yapabileceğini bu topraklarda gördük. Zulmü bildiğimiz halde intikam peşinde koşmadık. Bütün çabamız Ada'ya 1974'te getirdiğimiz barışın kalıcı olmasını temin etmektir. 20 Temmuz Kıbrıs Türk halkının egemenlik haklarının ve eşit statüsünün korunmasının sembolüdür.

"TÜRKİYE, KIBRIS TÜRKÜ'NÜN VARLIĞININ, EGEMENLİĞİNİN, VARLIĞININ HER ZAMAN GARANTÖRÜ OLACAKTIR"

Kıbrıs Cumhuriyeti adını gasbeden Rum tarafının yaptığı, kabahati gizleyerek 3. taraflara bizi şikayet etmektir. Federal bir çözümün mümkün olmadığını herkes anlamalıdır, adil bir çözüm istiyoruz. Bu Ada'da işlenen katliamları ne unutacağız ne de unutturacağız. Anavatan Türkiye, Kıbrıs Türkü'nün varlığının, egemenliğinin, varlığının her zaman garantörü olacaktır. Ada'da eşit statü kabul edilmeden yeni bir müzakere söz konusu değildir.

AdminAdmin

YORUMLAR
Antalya Kumluca Konyaaltı Manavgat Muratpaşa Kaş Alanya Kemer aksu Döşemealtı kepez demre elmalı finike gazipaşa korkuteli serik