pet shop Kedi maması Köpek maması

Kahramanmaraş Haber
HV
21 MART Salı 10:45

Fen Edebiyat Fakültesi Akademik Kurulu, Rektörümüzün katılımıyla gerçekleştirildi

Fen Edebiyat Fakültesi Akademik Kurulu, Rektörümüzün katılımıyla gerçekleştirildi Kocaeli Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Akademik Kurulu, Rektörümüz Prof. Dr. Nuh Zafer Cantürk’ün katılımı ile gerçekleştirildi.

EĞİTİM
Giriş Tarihi : 12-01-2023 15:24   Güncelleme : 12-01-2023 15:24
Fen Edebiyat Fakültesi Akademik Kurulu, Rektörümüzün katılımıyla gerçekleştirildi

Fen Edebiyat Fakültesi Hoca Ahmet Yesevi Konferans Salonu’nda düzenlenen Fen Edebiyat Fakültesi Akademik Kurulu, Rektörümüz Prof. Dr. Nuh Zafer Cantürk, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ercüment Çiftçi, Prof. Dr. Mehmet Yıldırım, Rektör Danışmanı Prof. Dr. Levent Atalı, Dekan Prof. Dr. Ufuk Yıldız, Genel Sekreter Doç. Dr. Mustafa Eren, Dekan Yardımcıları, Bölüm Başkanları ile öğretim üyeleri katılım gösterdi. Kocaeli Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Akademik Kurulu, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Akademik Kurul’un açılış konuşmasını ise Dekan Prof. Dr. Ufuk Yıldız gerçekleştirdi. Fen Edebiyat Fakültesi’nin güncel durumu ile ilgili bilgiler paylaşan Prof. Dr. Ufuk Yıldız, akademik kadroların durumu, yapılmış bilimsel etkinlikler ve yayınlar, Eğitim öğretim yılı istatistikleri gibi konularda bir sunum gerçekleştirdi. Rektörümüzün Fen Bilimleri, Mühendislik gibi alanlara önem verdiğini bildiklerini belirten Prof. Dr. Ufuk Yıldız, Öğretim Üyesi başına düşen yayın sayısı göz önünde bulundurulduğunda Fakülte olarak Türkiye’de ön sıralarda bulunduklarına dikkat çekti. Fakültenin fiziksel altyapısı yanı sıra yol haritasını da paylaşan Prof. Dr. Yıldız, nitelikli araştırmacı ve araştırmaya daha fazla ihtiyaç olduğu vurgusu yaptı. Rektörümüz Prof. Dr. Nuh Zafer Cantürk ise Kocaeli Üniversitesi’nin Rektörü olmaktan gurur duyduğunu ifade ederek sözlerine başladı. Rektörümüz Prof. Dr. Nuh Zafer Cantürk, “Tıp Fakültesi’nin bir öğretim üyesi olabilirim ama tüm fakültedeki öğretim üyelerinin Rektörüyüm. Ülkemizin, şehrimizin ve üniversitemizin geleceğine katkı sağlayacak en önemli fakültelerin Fen Edebiyat, Mühendislik, Denizcilik, Havacılık ve Uzay Bilimleri gibi fakülteler olduğuna inanıyorum. Bu sebeple de sizleri önemsiyoruz.” dedi. Bugüne kadar iyiyi ve doğruyu yapmak için gayret ettiklerini, bundan sonra da dünü hatırlayarak ve herkese adil yaklaşarak yola devam edeceklerini belirten Rektörümüz Prof. Dr. Nuh Zafer Cantürk, “Kocaeli Üniversitesi olarak hep daha ilerileri hedeflemeliyiz. Kocaeli Üniversitesi Araştırma Üniversitesi olmak zorunda, kolay değil ama bunu başaracak potansiyelimiz ve gücümüz var. Bunun için kendi alanımızdan çıkmalıyız. Kocaeli adeta bir sanayi laboratuvarı. Bu kentte inanılmaz imkanlarımız var. Bunlara ulaşmak da elimizde.” açıklamasında bulundu. Rektörümüz Prof. Dr. Nuh Zafer Cantürk’ün konuşmasının ardından, öğretim üyelerinin talep ve isteklerini iletmesiyle, Kocaeli Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Akademik Kurulu sona erdi.

 

AdminAdmin

YORUMLAR
Türkiye Haberi
Antalya Kumluca Konyaaltı Manavgat Muratpaşa Kaş Alanya Kemer aksu Döşemealtı kepez demre elmalı finike gazipaşa korkuteli serik