Spor
Giriş Tarihi : 28-10-2021 20:38   Güncelleme : 28-10-2021 20:38

Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Cemil BOZ’un 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama mesaji

Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Cemil BOZ’un 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama mesaji

Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Cemil BOZ’un 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama mesaji

Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Cemil BOZ’un 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı;
Bugün Cumhuriyet Bayramının 98. yıldönümünü daha büyük bir heyecan ve mutluluk içinde kutlayacağız. 98 yıl önceki inanç ve bağlılıkla, hep birlikte kutlu bir bayram coşkusunu paylaşıyoruz.
Türkiye Cumhuriyeti; bundan sonra da, önünde uzanan aydınlık yolda, emin adımlarla ilerlemeye devam edecektir. Türk milleti; dili, kültürü, tarihi ve itibarlı kimliğiyle Cumhuriyetimizin 100. yılına el ele, gönül gönüle güçlü biçimde yürüyecektir.
Bugün; bize hükmetmeye çalışan, bizi tutsak etmeye çalışan kuvvetlere bütün dünyanın gözü önünde meydan okuduğumuz günün yıldönümüdür.
Bugün; Anadolu halkının küreklerden, kazmalardan silahlarını yaptığı ama yine de teslim olmadığı, her ferdiyle aynı inanç, herkeste aynı duygu, herkeste aynı söz: “Ya İstiklal Ya ölüm!” şiarıyla cepheden cepheye koşan yiğitlerin düşman karşısında muzaffer olduğu ve vatanını müdafaa ettiği günün yıldönümüdür.
Geleceğimizi emanet edeceğimiz sevgili gençlerimiz; Şehit ve Gazilerimizin hatıraları ve fedakârlıklarını örnek alarak, Türkiye Cumhuriyeti Devletini ve O´nun vazgeçilmez rejimi olan demokrasimizi her türlü tehdit ve tehlikelerden daima koruyacaktır. Cumhuriyet; Türk gençliğinin çalışmaları ile daha da yücelecek, dünya durdukça var olacaktır.
Bu tarihi gün dolayısıyla, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, İstiklal Harbi Kahramanlarımızı, ebediyete intikal eden devlet adamlarımızı, dökülen kanlarıyla bu toprakları bizlere vatan yapan, vatanımızın ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğü için can veren aziz şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyor, kahraman gazilerimize en derin saygılarımı sunuyor, milletimizin ve tüm gençlik ve spor câmiamızın Cumhuriyet Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum.”