Spor
Giriş Tarihi : 30-08-2021 12:59   Güncelleme : 30-08-2021 12:59

Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Cemil BOZ’un 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama mesaji

Aziz Milletimizin muhteşem tarihi; şerefle, şanla ve zaferlerle doludur

Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Cemil BOZ’un 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama mesaji

Aziz Milletimizin muhteşem tarihi; şerefle, şanla ve zaferlerle doludur. Milletçe birlik ve beraberliğimizi sağlayan ortak değerlerimizin zirveye çıktığı milli bayramlarımızdan biri de, 30 Ağustos Zafer Bayramı’dır.
Vatanımızın düşman işgalinden kurtuluşunu, milletimizin istiklâlini müjdeleyen 30 Ağustos Zaferi’nin 99. yıldönümünü, birlik ve beraberlik içinde büyük bir gurur ve coşkuyla kutluyoruz.
30 Ağustos Zaferi; ülkemizi parçalamak isteyen devletlere karşı, yokluk içinde, en zor şartlarda, yüce milletimizin sarsılmaz azmi, yüksek iradesi, vatanseverliği ve kahramanlığı ile kazanılmış şeref dolu bir zaferdir.
Türk Milleti, şanlı mücadelesiyle; vatan, millet ve bayrak sevgisinin dünya çapında en güzel örneğini vermiş ve bu yolda mazlum milletlere öncülük etmiştir. Kurtuluş mücadelesini veren ecdadımızın bizlere en büyük mirası olan Devletimiz; aynı kararlılık ve şuurla bugünde, coğrafyamızda ve tüm dünyada şerefli mücadelesine yılmadan devam etmektedir.
Bilinmelidir ki, dün olduğu gibi bugün de ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğüne ve birliğine yönelik hain saldırılara karşı, Aziz Milletimiz, geçmişten aldığı ilhamla, milli birlik ve beraberlik şuuru içinde, bağımsız yaşama azim ve kararlılığını ilelebet sürdürecektir.
99 yıl önce yaşananlar, bizlere bugünümüzü armağan edenlerin zaferiydi. Biz de, emanetçisi olduğumuz mirası bizden sonraki nesillere çok daha iyi şartlar altında teslim etmeliyiz.
Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Kahramanmaraş’da İstiklal mücadelesi veren Sütçü İmam, Rıdvan Hoca, Senem Ayşe ve diğer isimsiz kahramanları, kutlu zaferi bize armağan eden İstiklal Savaşının bütün kahramanlarını, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve veren tüm Aziz Şehitlerimizi rahmetle anıyoruz.
Milletçe birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz bu dönemde 30 Ağustos Zaferi’nin 99. yılı vesilesiyle bütün gençlik ve spor teşkilatımızın ve Aziz Milletimizin Zafer Bayramı’nı en içten duygularla kutluyor, sağlık, mutluluk ve esenlik diliyorum.