Gündem
Giriş Tarihi : 07-04-2021 16:00   Güncelleme : 07-04-2021 16:00

GKSUN BELEDYESNDEN ETME BR DESTEK DAHA

Pandemi sürecinde lçe Milli Eitim Müdürlüü ibirliinde bilgisayar ve interneti olmayan örencilerin Eitim Biliim A (EBA)’ya eriimini salamak için EBA Mobil Araçlar ve EBA Destek Snflar oluturan eitim dostu Göksun Belediyesi, bu kez de ilçedeki baar orann artrmak adna 8

GKSUN BELEDYESNDEN ETME BR DESTEK DAHA

Pandemi sürecinde lçe Milli Eitim Müdürlüü ibirliinde bilgisayar ve interneti olmayan örencilerin Eitim Biliim A (EBA)’ya eriimini salamak için EBA Mobil Araçlar ve EBA Destek Snflar oluturan eitim dostu Göksun Belediyesi, bu kez de ilçedeki baar orann artrmak adna 8. ve 12. Snflar için Kazanm Deerlendirme Testleri bastrd.

Bakan Aydn ile lçe Milli Eitim Müdürü eref Akpnar arasnda imzalanan protokol ile test kitapçklar okul müdürlerine teslim edildi. lçe genelindeki 17 Ortaokulda toplam 756 örenci LGS (Liseye Geçi Snav), 13 Lisede ise toplam 785 örenci TYT (Temel Yeterlilik Snav) için Kazanm Deerlendirme Testleri yaplm olacak.

Göksun’da eitimin bir adm öteye götürülebilmesi ve örencilerin baarlarna katk salanmas adna bütün imkânlar seferber ettiklerinin altn çizen Bakan Aydn, yapt açklamada unlar kaydetti:

“Göksun Belediyesi olarak, 2014 ylnda itibaren Eitim Dostu Belediyecilik anlay ile yürüttüümüz eitim faaliyetlerimize ilçe milli eitim müdürlüümüz ibirliinde devam ediyoruz. Eitimin uzaktan yapld Koranavirüs salgn sürecinde de örencilerin EBA’ya eriimini salamak için ilçe milli eitim müdürlüümüz ibirlii ile 2 adet EBA Mobil Araç ve 3 adet EBA Destek Noktas Biliim Snf kurarak örencilerimizin hizmetine sunmutuk. imdi ise ilçemizde snavlara girecek olan ortaokul son snf ve lise son snf örencilerimize yönelik Akademik Baary Arttrmak için planladmz Kazanm Deerlendirme Testlerinin basm gerçekletirdik. Snavlara hazrlanan 8. ve 12. Snf örencilerimize ilçe milli eitim müdürlüümüz koordinesinde her ay bir test olmak üzere 3 farkl Kazanm Deerlendirme Testi uygulanacak. Bu testlerinin uygulanp, deerlendirilmesiyle okullarmz ve örencilerimizin eksik konu ve kazanmlar görmelerini ve buna göre de çalma planlarn revize ederek snavlar öncesi hazrlklarn daha salkl yapmalarn hedefliyoruz.”

Bakan Aydn, Göksun Belediyesi olarak bugüne kadar olduu gibi bundan sonra da bütün imkanlarn örenciler için seferber etmeyi sürdüreceklerini sözlerine ekledi.

Bakan Aydn’a desteklerinden dolay teekkür eden lçe Milli Eitim Müdürü eref Akpnar’da, son destekle birlikte örencilerin kendilerini ölçme ve deerlendirme imkanna kavutuunu söyledi.