Gündem
Giriş Tarihi : 10-01-2022 22:15   Güncelleme : 10-01-2022 22:15

GKSUN TARH VE BAKAN AYDININ PROJELER TARH PLATFORMUNU BYLED

GKSUN TARH VE BAKAN AYDININ PROJELER TARH PLATFORMUNU BYLED

GKSUN TARH VE BAKAN AYDININ PROJELER TARH PLATFORMUNU BYLED

Özel bir okulun konferans salonunda gerçekletirilen programda, ilk olarak Göksun’un tarihi geçmiini yanstan tarihi ve kültürel kalntlar ile doal güzelliklerinin yer ald ksa belgesel film gösterimi yapld.


Corafi konumu nedeniyle tarihin her döneminde insan topluluklar için cazibe merkezi olan ve bilinen tarihi M.Ö 1200’lü yllara kadar ulaan Göksun’un tarihi geçmiini yanstan tarihi ve kültürel kalntlar ile doal güzellikleri, Kahramanmara Tarih Kültür ve Turizm Platformu üyelerini ve STK Temsilcilerini büyüledi.


Film gösteriminden sonra kürsüye gelen Bakan Aydn, birinci ve ikinci dönem Belediye Bakanl döneminde Göksun’a kazandrd yatrmlarn ve projelerini sunum yaparak anlatt.


Cumhurbakanmz Sayn Recep Tayyip Erdoan’n belediyecilik anlayn ilke edindiini ve kamu mallarn etkin ve verimli kullanma prensibiyle hareket ederek projeler ürettiini ifade eden Bakan Aydn, 21 Kasm 1907 tarihinde Sultan kinci Abdülhamid Hann iradesiyle ilçe yaplan, 2014 Mahalli dareler Seçimlerinden sonra ise 1940 kilometrekare yüzölçümü, 1340 ile 1850 rakm arasndaki geni bir corafyada konulanan 73 mahalle ve 100 mezradan oluan büyük bir ilçe haline gelen Göksun’a kazandrd proje ve hizmetleri ile Kahramanmara Tarih Kültür ve Turizm Platformu üyeleri ile STK Temsilcilerinden ve gazetecilerden tam not ald.


Programa katlanlarn sorularn da cevaplandran Bakan Aydn, Göksun’un yerleik nüfusunun 52 bin olmasna ramen, cazibe merkezi özelliini devam ettirmesi nedeniyle yaz sezonunda yaklak 165 bin nüfusa ev sahiplii yaptn ve belediye hizmetlerini de 165 bin nüfusa göre yaptklarn söyledi.


Kahramanmara Tarih Kültür ve Turizm Platformu Bakan Ahmet Kolutek, davetlerine icabet ederek Göksun Tarihi ile Belediye Yatrmlar hakknda kendilerine ayrntl bilgiler veren Bakan Aydn’a platform adna teekkür ettiini ifade etti.


Programn sonunda Göksunlular Yardmlama ve Dayanma Dernei Bakan Kubilay Erzurum, Bakan Aydn’a sim srma ilemeli Türk Bayra hediye etti. Dernek Bakan Erzurum, Bakan Aydn’n projelerini ayakta alkladklarn ve Göksun’a yapaca hizmetler için her zaman yannda olduklarn söyledi.