pet shop Kedi maması Köpek maması

Kahramanmaraş Haber
HV
08 ŞUBAT Çarşamba 00:22

 Kahramanmaraş Büyükşehir Korosu Söyledi, Müzikseverler Eşlik Etti

Büyükşehir Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu, Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde düzenlenen konserde dinleyici karşısına çıktı. Yoğun katılımla gerçekleştirilen etkinlikte koro, Anadolu’nun farklı yörelerinden birbirinden değerli eserleri müzikseverler için seslendirdi

KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 03-12-2022 19:43   Güncelleme : 03-12-2022 19:43
 Kahramanmaraş Büyükşehir Korosu Söyledi, Müzikseverler Eşlik Etti

 Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, Sezai Karakoç Kültür Sanat Sezonu kapsamında çeşitli etkinlikler düzenlemeyi sürdürüyor.

Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kurulan ve ilk kez Ekim ayında dinleyici karşısına çıkan Türk Halk Müziği Korosu, gerçekleştirilen konser etkinliğinde ikinci kez müzikseverlerle buluştu. Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde düzenlenen konsere KSÜ Rektörü Prof. Dr. Alptekin Yasım ve yaklaşık 500 müziksever katılım sağladı. KSÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Öğr. Gör. Dr. Alper Şakalar şefliğinde Türk Halk Müziği Korosu, dinleyicilerini sözleri Pir Sultan Abdal’a ait olan Ötme Bülbül Ötme türküsüyle selamladı.

 Anadolu’nun farklı yörelerinden onlarca parçayı Kahramanmaraşlı müzikseverler için seslendirdi. Yaklaşık 2 saat süren etkinlikte dinleyiciler de hep bir ağızdan koroya eşlik etti. Renkli anlara sahne olan etkinlikte koro ve saz heyeti performansıyla katılımcılardan yoğun alkış aldı. Halk Oyunları ekibinin de eşlik ettiği konser, koro üyeleri ve saz heyetine teşekkür belgesi takdimiyle noktalandı.

 

AdminAdmin

YORUMLAR
Türkiye Haberi
Antalya Kumluca Konyaaltı Manavgat Muratpaşa Kaş Alanya Kemer aksu Döşemealtı kepez demre elmalı finike gazipaşa korkuteli serik