pet shop Kedi maması Köpek maması

Kahramanmaraş Haber
HV
21 MART Salı 10:29

Kütahya'da bakanlık destekli 'genç girişimciler' projesi devam ediyor

UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağına, Zanaat ve Halk Sanatları alanında kabul edilen Kütahya, yerel beledie öncülüğünde birçok projeyi hayata geçirmeye devam ediyor.

YEREL
Giriş Tarihi : 21-12-2022 16:24   Güncelleme : 21-12-2022 16:24
Kütahya'da bakanlık destekli 'genç girişimciler' projesi devam ediyor

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından desteklenen ve Kütahya Belediyesi’nin proje paydaşı olduğu ‘Yaratıcı Kültür Endüstrileri Yolunda Genç Girişimciler’ proje koordinatörü Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Güzel Sanatlar Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Pınar Yazkaç, Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’ı makamında ziyaret ederek proje hakkında bilgi verdi.

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Güzel Sanatlar Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Pınar Yazkaç’ın proje koordinatörlüğünü yaptığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın ‘Gelecek Gençlerin’ Kültür Endüstrileri destek programı kapsamında gerçekleşecek olan, Belediye ile Kütahya DPÜ Güzel Sanatlar Meslek Yüksekokulu’nun işbirliğinde yürütülecek ‘Yaratıcı Kültür Endüstrileri Yolunda Genç Girişimciler’ projesiyle gençlerimiz kültür endüstrileri alanında teşvik edilmesi hedeflendi.

Kütahya’nın 7 bin yıllık tarihi geçmişi ile dünya kentleri arasında önemli bir yerde olduğunu dile getiren Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Kütahya’nın, UNESCO Yaratıcı Şehriler Ağı’na Zanaat ve Halk Sanatları alanında Türkiye’den katılan ilk şehir olduğunu hatırlatarak, hazırlanan bu proje ile kültürel mirasımızın gençlerle birlikte daha üst noktalara taşınacağını söyledi.

Kütahya Belediyesi’nin kültür, zanaat ve halk sanatları alanında önemli projeleri hayata geçirerek, dünyadaki bilinirliliğini artırdığını ifade eden Başkanımız Işık, bu önemli projeye paydaş olmaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek, Doç. Dr. Pınar Yazkaç’a teşekkür etti.

AdminAdmin

YORUMLAR
Türkiye Haberi
Antalya Kumluca Konyaaltı Manavgat Muratpaşa Kaş Alanya Kemer aksu Döşemealtı kepez demre elmalı finike gazipaşa korkuteli serik