Spor
Giriş Tarihi : 07-04-2022 05:29   Güncelleme : 07-04-2022 05:29

OKUL SPORLARI ESKRİM TÜRKİYE BİRİNCİLİĞİ MÜSABAKALARI TAMAMLANDI

OKUL SPORLARI ESKRİM TÜRKİYE BİRİNCİLİĞİ MÜSABAKALARI TAMAMLANDI

OKUL SPORLARI ESKRİM TÜRKİYE BİRİNCİLİĞİ MÜSABAKALARI TAMAMLANDI

OKUL SPORLARI ESKRİM TÜRKİYE BİRİNCİLİĞİ MÜSABAKALARI TAMAMLANDI
2021-2022 Eğitim öğretim yılı Okul Sporları küçükler, yıldızlar ve gençler kız erkek Türkiye Birinciliği müsabakaları 28 Mart-01 Nisan 2022 tarihlerinde İlimiz Merkez Spor Kompleksinde gerçekleştirildi.
28 Mart 2022 tarihinde yapılan açılış seremonisinde İstiklal Marşımızın okunmasının ardından Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Cemil Boz yaptığı açılış konuşmasından ” Türkiye’nin 30 farklı ilinden Eskrim Türkiye Birinciliği turnuvası için Kahraman Şehrimize gelen İdareci, Beden Eğitimi Öğretmeni ve Sporcularımıza öncelikle hoş geldiniz diyorum. Umarım başarılı müsabakalar yapar dereceler elde eder ve güzel anılar ile Şehirlerinize dönersiniz. Fair Play Ruhu içerisinde sakatlıkların olmadığı bir turnuva temennisi ile tüm sporculara başarılar diliyorum “ dedi
Türkiye Geneli 30 İlden 520 ye yakın Sporcunun Epe, Flöre ve Kılıç kategorilerinde Türkiye birincisi olabilmek için mücadele ettiği müsabakalar sonunda derece elde eden okullar şu şekilde oluştu.
KÜÇÜK ERKEK EPE
1 İBRAHİMOĞLU CAN TED ANKARA KOLEJİ VAKFI ÖZEL ORTAOKULU
2 ARAYDIN SARP ÖZEL ARI ORTAOKULU(A)
3T BULAKERİ TOPRAK ÖZEL EKİN ORTAOKULU(A)
3T KARAÇOR ALP TARDU ÖZEL GÜNDOĞDU ORTAOKULU(A)
KÜÇÜK KIZ KILIÇ
1 ÖZKÖK DENİZ EKİN ÖZEL SARIYER AÇI ORTAOKULU(A)
2 ELÜSTÜ IŞIL BETÜL ÖZEL ACIBADEM BİLİM DOĞA ORTAOKULU(A)
3T SAKARYA HAZAL ÖZEL ATAŞEHİR OKYANUS ORTAOKULU(A)
3T ÖZOĞUL ALYA NEHİR ÖZEL ALAPLI BAHÇEŞEHİR KOLEJİ ORTAOKULU(A)
YILDIZ ERKEK KILIÇ
1 BARIŞ EFE ÖZEL 3 MART AZİZOĞLU ORTAOKULU(A)
2 BERRAK CANDENİZ ÖZEL EDİRNE BAHÇEŞEHİR ORTAOKULU(A)
3T BAŞAR MUHAMMED ARDA ÖZEL ARTI DESTEK ÜMİTKÖY ORTAOKULU(
3T VAPURCU EGE ÖZEL BADEMLİ KÜLTÜR ORTAOKULU(A)
GENÇ ERKEK KILIÇ
1 KALENDER ENES TALHA ANKARA PURSAKLAR FEN LİSESİ(A)
2 EMİROĞLU BURAK EFE ÖZEL ŞEHİR KOLEJİ FEN LİSESİ(A)
3T TANERLER ARDA ÖZEL ÇAĞDAŞ ÖNCÜ FEN LİSESİ(A)
3T ALTINÇEKİÇ TOPRAK ÖZEL BURSA EĞİTİM KALESİ ANADOLU LİSESİ(A)
GENÇ KADIN KILIÇ
1 KAYA TUĞÇE RANA ÖZEL ERYAMAN SINAV ANADOLU LİSESİ(A)
2 ŞİŞİK PINAR MİRAY ÖZEL ÜSKÜDAR AMERİKAN LİSESİ(A)
3T KIRSIRTLI DURU BURSA ANADOLU LİSESİ(A)
3T YILDIRIM NEHİR TED BURSA ÖZEL KOLEJİ(A)
GENÇ ERKEK EPE
1 EROLÇEVİK DORUK HASAN ÇOLAK ANADOLU LİSESİ(A)
2 YILMAZ YARKIN TED ANKARA KOLEJİ VAKFI ÖZEL LİSESİ(A)
3T ÖNCÜ ALİHAN ÇAĞIN MERSİN NAİM SÜLEYMANOĞLU SPOR LİSESİ(A)
3T YILMAZ MUHAMMED YASİN ÇANKAYA BORSA İSTANBUL MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ(A)
GENÇ KADIN EPE
1 ERTEN NİLAHSEN ÖZEL İZFEN ANADOLU LİSESİ(A)
2 KORNAZ ILGIN NAMIK KEMAL ANADOLU LİSESİ(A)
3T EKREM DİLA ÖZEL SANKT GEORG AVUSTURYA LİSESİ VE TİCARET OKULU(A)
3T CANBOLAT BERRA ÖZEL SAMSUN ATAKENT FİNAL AKADEMİ ANADOLU LİSESİ(A)
YILDIZ KIZ KILIÇ
1 ÖZTÜRK ECE ÖZEL CENT ORTAOKULU(A)
2 BAYRAK İREM MELEK ÖZEL BİLFEN ÇAMLICA ORTAOKULU(A)
3T ÖZGÖNÜL DURU AYŞE ÖZEL TEVFİK FİKRET ORTAOKULU(A)
3T ORUNCAK GÜL İPEK ÖZEL BÜYÜK ORTAOKULU(A)
 
 
YILDIZ ERKEK FLÖRE
1 DEMİRCAN ARDA BARIŞ ÖZEL ÇEKMEKÖY SINAV KOLEJİ ORTAOKULU(A)
2 TURGUT AHMED VEHBİ KOÇ VAKFI KOÇ ÖZEL ORTAOKULU(A)
3T TOSUN DORUK ÖZEL ANKARA HAYAT ORTAOKULU(A)
3T YÜKSEL OĞUZ ADA ÖZEL EYÜBOĞLU ÇAMLICA ORTAOKULU(A)
YILDIZ KIZ FLÖRE
1 HURİEL ECE GİZEM FMV ÖZEL ERENKÖY IŞIK ORTAOKULU(A)
2 SAVAŞ EFSA NUR ÖZEL ÇANKAYA PINAR ORTAOKULU(A)
3T KARINCAOĞLU DURU T.

DR. MÜMTAZ TURHAN SOSYAL BİLİMLER LİSESİ(A
3T AY ELİF SU ÖZEL FETHİYE GİRNE KOLEJİ ANADOLU LİSESİ(A)
3T ERDOĞAN FİLİZ ECE ÖZEL ÜSKÜDAR AMERİKAN LİSESİ(A)
 
 
Genç erkekler Epe ve Kılıç kategorilerinde Derece elde eden sporcuların madalya ve başarı belgelerini Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Cemil Boz Takdim ettiler.
 
 
 
 
 
 .