Gündem
Giriş Tarihi : 22-03-2021 05:11   Güncelleme : 22-03-2021 05:11

Onikişubat Belediyesi 21 Mart’ı Festival Havasında Yaşattı

Onikişubat Belediyesi 21 Mart’ı Festival Havasında Yaşattı Onikişubat Belediyesi, hayırsever iş adamı Alper Topçuoğlu’nun annesi ve babası adına finansını sağladığı Hamidiye-Bekir Topçuoğlu Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nin (DOKMER) inşaatını tamamlamış, pandemi nedeniyle açılışını gerçekleştirememişti

Onikişubat Belediyesi 21 Mart’ı Festival Havasında Yaşattı

Onikişubat Belediyesi 21 Mart’ı Festival Havasında Yaşattı

Onikişubat Belediyesi, hayırsever iş adamı Alper Topçuoğlu’nun annesi ve babası adına finansını sağladığı Hamidiye-Bekir Topçuoğlu Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nin (DOKMER) inşaatını tamamlamış, pandemi nedeniyle açılışını gerçekleştirememişti.

21 Mart Down Sendromlular Günü münasebetiyle DOKMER’de düzenlenen etkinlikte protokol ile bir araya gelen Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, down sendromlu çocuklar ve aileleri ile eğlenceli dakikalar yaşadı.

Programa Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürü Enver Gökşen, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Gül Çitil Okur, Onikişubat İlçe Başkanı Selçuk Sinan Ak ve birçok davetli katıldı.

Down sendromlu çocuklar için festival havasında geçen etkinlikte öğrenciler kendi yaptıkları kurabiye ve pastaları süslediler, boyama etkinlikleri yaptılar. Merkezde hazırladıklar yağlı boya resimlerinin de sergilendiği alanda birçok etkinlik bir aradaydı.

Kahramanmaraş Down Sendromu Dernek Başkanı Zeynep Yerhan şu sözlerle duygularını ifade etti.

“Pandemi nedeniyle 1 yıl geciken okulumuzun açılışından sonra hayallerimizin gerçek olduğu yaşam merkezindeyiz.